Studenti píšou noviny ... o náboženství

MF DNES přišla nedávno s docela zajímavým nápadem: nechat studenty středních škol psát noviny. Víc o projektu najdete na i.dnes
A mezi tématy, která byla zvolena, je pro nás jedno velice zajímavé. Jsou Češi skutečně nejateističtějším národem v Evropě?
Chceme mluvit s lidmi o Bohu, chceme se rozdělit o poznání Toho, který je středem našeho života a který touží darovat i ostatním to, co daroval nám. K tomu ale potřebujeme vědět, ke komu jdeme, s čím, s jakým poznáním, s jakými otázkami a taky s jakými předsudky nás čeká. Tahle rubrika je rozhodně cennou studnicí takových poznatků - určitě nejméně tak cennou, jako seznam dávných otázek, visící na našich stránkách.
Články, které studenti napsali, najdeme na i.dnes v příslušné rubrice (stačí kliknout sem).
Názory a postoje, se kterými se zde potkáme, jsou velice pestré, někdy trochu povrchní, ale často se spoustou zajímavých otázek nebo postřehů. Najdeme tady všechno od nadšení mladého křesťana, přes "moderní předsudky" (Bůh ano, církev ne), po předsudky tradiční ("placatá" země a podobné legendy).
Určitě stojí za čas potřebný k jejich přečtení. Zkusit se k nim postavit čelem a vést třeba jen fiktivní rozhovor nemusí být jen intelektuálním cvičením. Musím říct, že sám jsem se chvílemi při představě, že před sebou mám autora textu ochotného diskutovat, trochu zapotil. Přeji i vám příjemné pocení.