Dny víry v Čelákovicích

Dominikánské misie

Čelákovice čeká v červenci 2021 městská misie s názvem Dny víry.
Ve dnech 18. až 25. července se uskuteční řada akcí, které obyvatelům města představí duchovní rozměr křesťanství i život věřících. Projekt připravuje Římskokatolická farnost Čelákovice spolu s řádem Dominikánů.
„Chceme lidem představit skutečné křesťanství, které není uzavřeno v kostelích, ale naopak otevřené každému člověku. Naším cílem je setkat se s obyvateli města a novým způsobem jim přiblížit základní hodnoty křesťanství a evangelia,“ říká o akci dominikán Pavel Mayer. Čelákovické Dny víry navazují na více než dvacetiletou tradici podobných akcí v různých českých a moravských městech.
V týdnu proběhne celá řada kulturních, vzdělávacích i duchovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Do programu mimo jiné přispěje přednáškou profesor Papežské univerzity sv. Tomáše v Římě Efrém Jindráček, besedu nad filmem předběžně přislíbil režisér Jiří Strach.
„Program není dílem jen skupiny profesionálů,“ vysvětluje P. Mayer, „ale je společným dílem členů dominikánské rodiny, našich spolupracovníků, místního farního týmu a farníků. Církev je živým organismem, který má i dnešnímu člověku co nabídnout.“