Svědectví

Především články o našich misiích, ale i obrácení, životu s Pánem apod.

Jaká byla letní misie v Rakovníku

V Rakovníku jsem byla, přiznám se, úplně poprvé. Ale díky mým krásným žlutým koupelnovým kachličkám a mému oblíbenému ekologicky šetrnému pracímu prášku, které tady oboje vyrábějí (značky zde raději neuvádím :), mně byl sympatický už předem. Rakovnickým taky závidím, že mají tak blízko do nádherné krajiny kolem řeky Berounky. Sjet ji v kánoi, přitom navštívit legendární hospodu „U Rozvědčíka“, podívat se do převoznické chalupy starého Proška, kde o prázdninách pobýval malý Ota Pavel, a pak taky na Křivoklát, je paráda.

Hodkovice - ohlédnutí

Ve dnech 6. až 8. února 2009 proběhla v Hodkovicích nad Mohelkou katolická misie, které se zúčastnilo Misijní společenství a část bratří z našeho dominikánského konventu v Olomouci. Hodkovice, městečko s téměř třemi tisíci obyvateli, leží deset kilometrů jižně od Liberce a tedy v kraji, který na misionáře přímo čeká...

Jděte do celého světa a hlásejte Evangelium (letní misie v Rožnově pod Radhoštěm)

Takto nás povzbuzuje v Mk 16,15 sám Pán Ježíš. Pro jeho učedníka to znamená přicházet k těm, kteří Boha ještě nepoznali, a svědčit o Kristu. V tomto duchu se v půli července vydal, po dlouhé a pečlivé duchovní i organizační přípravě, dominikánský misijní tým z Olomouce, pod vedením fr. Pavla Mayera OP, do Rožnova pod Radhoštěm, aby zde po dobu jednoho týdne svědčil mezi místními obyvateli.

Stránky