Dny víry v Sušici

Sušici čeká v červenci 2017 městská misie s názvem Dny víry.
Ve dnech 23. až 30. července se uskuteční řada akcí, které obyvatelům města představí duchovní rozměr křesťanství i život věřících. Projekt připravuje Římskokatolická farnost Sušice spolu s řádem Dominikánů.
„Chceme lidem představit skutečné křesťanství, které není uzavřeno v kostelích, ale naopak otevřené každému člověku. Naším cílem je setkat se s obyvateli Sušice a novým způsobem jim přiblížit základní hodnoty křesťanství a evangelia,“ říká o akci dominikán Pavel Mayer. Sušické Dny víry navazují na téměř dvacetiletou tradici podobných akcí v různých českých a moravských městech.
V týdnu proběhne celá řada kulturních, vzdělávacích i duchovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Nebude chybět například informační stan na náměstí nebo pouliční vystoupení mladých křesťanů. Programu se mimo jiné zúčastní režisér Jiří Strach, který představí svůj film Anděl Páně 2, rocker Láďa Křížek nebo rektor Jihočeské univerzity Tomáš Machula.
„Program není dílem jen skupiny profesionálů,“ vysvětluje P. Mayer, „ale je společným dílem členů dominikánské rodiny, našich spolupracovníků, místního farního týmu a farníků. Církev je živým organizmem, který má i dnešnímu člověku co nabídnout.“